Pop-Politicum

Pop-Politicum

Ajo që unë duhet të ju them,
ne të vogla dhuratë hip-hop.
besoni mua,
është e vërtetë
dhe unë shoh atë mjaft e qartë…

Man'll zgjohemi
dhe shikoni përreth jush.
ende ëndërrojnë tani
është me të vërtetë budalla.

Quest për Paqe –
pothuajse crashes,
në fjalë është Federata Ndërkombëtare
në Kombëtare tani shkurtuar.

Gjithkush dëshiron të jetë më i madhi,
Solidariteti është zhdukur,
Njeriu tani i zhveshur
dhe mrekulli për kuptimin.

Ob Trump, ob Orban, Erdogan,
narcisist, haters huaj, Autokrat,
të gjithë mund të gjenden në mashtrim,
janë gjë tjetër veçse potentate budalla.

Njeri, sytë mbi,
është efikas,
ende duke bërë mirë,
u bë rezistente.

Shitur në të gjithë frymëra të këqija,
ju dhe mua,
ne jemi kampionët,
fraternally kundër ndyrësi.

Ne të gjithë kemi forcë,
për të formësuar të ardhmen,
paragjykimet hequr,
veten ne menaxhimin.

Njeriu është njeri,
nuk ka rëndësi se ku,
nëse black nëse e bardhë,
asnjë avantazh.

AFD – është emri i tog,
duke folur të gjithë e keqe më të mirë,
ne vetëm shesin mbeturina,
qëllimet e të drejtave të njeriut.

Refugjatët – Vetëm subjekt,
Foreclosure qëllimin e tyre,
Ankerzentrun si në SHBA,
kjo nuk është homophilia.

Evropa në pritje të jakë,
nacionalizmi überwunden,
ajo shkon më mirë rreth,
dhe grindje është zhdukur shpejt.

Ndihmojnë nevojë për të gjitha shtetet,
lavaman në vrasje dhe mbeturinat,
për këtë unë mund të vërtetë vetëm të mendoj,
para mbytet në det më shumë.

Njeriu duke u bërë njeri,
kuptojnë empatinë tuaj,
Unë e di – ajo punon,
me urrejtje nuk e kemi arritur atë.

Ne nuk duam luftë,
Nuk ka fitues,
ne nuk duam fitore,
Peace vetëm vetëm.

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Varfëria është një formë e dhunës – “Me My Own dy duar” | Song Rreth Botërore …

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

grykore: kërcënuar nga një 3. Lufta Botërore?

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Sundimtarët e Evropës që nga viti 400 v.Chr. …

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

1.Më shumë 2018 në Braunschweig: Mbledhje, Maj demonstrim Day dhe …

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Braunschweig dhe e saj “Schloss”…

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Ostermarsch 2018 në Braunschweig …

Kërcënuar një NEW Luftës?

Në vend të promovuar procesin e paqes në Siri të marrë SHBA dhe Izraeli e sulmeve ndërkombëtare Ligjit kundër vendit si Turqi, me sulmet e saj kundër zonat kurde përreth Afrin. Pavarësisht kanosës bisedime në lidhje me armët bërthamore të Koresë së Veriut ky konflikt kompleks midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut është ende shumë e rrezikshme. Qeveria federale ka jo vetëm trupa në Baltik: menduar nga themelimi i ripozicionimin tjetër selia e NATO-s më të shpejtë të forcave të kufirit rus të jetë e mundur. Ne dënojmë operacionet ushtarake dhe politikën e sanksioneve dhe retorikën e luftës dhe thirrje për një zgjidhje paqësore të konflikteve.

OBSH armëve Eksportet PROMOVON Lufta dhe ESCAPE! Gjermania ka rritur eksportet e saj të armëve përsëri. Ata shkuan u. a. në Arabinë Saudite, një vend, vendimtare nxitur lufta në Siri dhe Jemen. Sulmet turke në Afrin të kryhet me tanke gjermane Leopard dhe armëve të vogla.

Shkaqet luftarake e fluturimit do të thotë gjithashtu: Ndaluar eksportet e armëve!

Drones luftuar BAN!

Bundeswehri bën thirrje për blerjen e drones luftarake. drones SHBA janë të kontrolluara nga Gjermania, duke shtypur një buton goditja fatale qëlloi. Kjo kërkesë është vënë në shënjestër vrasja e njerëzve brenda dhe jashtë luftërave, pa pagesë, Procedurat dhe gjykimi.

Kjo është vrasje, dhe kjo është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare!

PËR botën një BËRTHAMORE pa armë!

Ne i bëjmë thirrje Qeverisë Federale, më në fund tërheqja e armëve bërthamore nga Büchel (Rheinland-Pfalz) për të zbatuar dhe për këtë arsye për të mos lejuar rinovimin e mbushjeve bërthamore nga Shtetet e Bashkuara. Qeveria federale duhet më në fund bashkohet me ndalimin bërthamore të OKB-së!

JO në rritjen e ARMËVE SHPENZIMEVE!

GroKo i ri dua të përmirësuar dhe diktatet e subjekteve të NATO-s, shpenzimet e forca të blinduara të 2% i thirrjeve PBB. Ne refuzojmë këtë. Paratë është përdorur për arsimin dhe shërbimet sociale dhe strehimit social, e cila promovon paqen e brendshme dhe globale.

Në mbështetje të paqes DHE SOCIAL EXIT MINING!

Ne nuk kemi nevojë ushtri e BE-së, por një Evropë civil dhe social, çarmatimi, konflikti civil, solidaritetit ekonomik, Kozmopolitanizmit dhe pritjen dhe integrimin e refugjatëve është!

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Film: Brunswick 1913 …

Imazhet tregojnë një vizitë nga Kaiser Wilhelm II. në Braunschweig 1913 me rastin e Pagëzim e nipit të tij Alexander Ferdinand. Siç është e zakonshme në Perandorinë festoi vizitën Braunschweig me festimet përpunuar si "ditë perandorake”. Përveç Wilhelm II. — me hussars kafkë kapak — përfshijnë EITEL Friedrich e Prusisë, Sophie Charlotte e Oldenburg, Gusht Wilhelm i Prusisë, Alexandra Victoria i Shtëpisë së Glücksburg dhe Friedrich Franz IV., për të parë Duka Madh të Mecklenburg.

Im Free State e Brunswick përsëri një pallavra e madhe e “lartë dhe i fuqishëm” dhe një Lobhudelung Brunswick. Këtu, Lufta e Parë Botërore ishte në portat, e cila përfundimisht çoi në Millonen vdekur dhe abdikimit të perandorit.

Nëntor Revolucioni në Braunschweig në mes të nëntorit 1918 dhe maj 1919 u shpall në Braunschweig edhe "Republika Socialiste e Brunswick", e cila ishte e mbyllur nga pushtimi i Korpusit Maercker e Lirë.

Më shumë LIDHJE:
Qendra Paqe në Radio Okerwelle: Vit i vështirë 1913 ...
Qendra Paqe në Radio Okerwelle: 1913, Shakers e luftës dhe trauma e fëmijëve të luftës dhe -enkeln ...
1913 - Rite e pranverës ... Brunswick midis monarkisë dhe modernitetit ...
Video: Brunswick 1913 - "Belle Epoque e fisnikërisë" ose "Dancing në buzë" ...
Historia e vendlindjen time Braunschweig ...
turne të tjera të qytetit - Braunschweig më parë 50 Vite

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Qendra Paqe në Radio Okerwelle: Koreja e Veriut

Seria e Qendra Paqe Braunschweig e.V.Radio Okerwelle mbi tema të ndryshme në fushën e punës së paqes.

Këtu është transkripti i transmetimit (por pa muzikë të bukur – GEMA!)
Ajo vjen në Korenë e Veriut, dhe në editorialin për luftën ditarin Astrid Lindgren.

Më shumë shfaqje do të ndjekë!

CIAO Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   

Biohacking: duke luajtur me evolucionin …

Si një adoleshent, unë jam shumë i interesuar në shkencat natyrore. mizat e frutave, minj, insektet Stick, Bretkosat dhe shumë të tjera të zënë dhoma ime. Me dashuri Unë kam një mikroskop dhe eksperimentet kimike të kryera. Babai im i mbështetur pasionin tim.

Ndërkohë, shumë dekada kanë kaluar dhe mundësitë teknologjike kanë zgjeruar jashtëzakonisht shumë.

Sot ju mund të ndërtojë një laborator gjenetikë dhe të eksperimentojnë me gjene për pak të holla. Nga njëra anë interesante dhe pastaj kam marrë një pak i frikësuar, kur mendoj për, atë që të gjithë do të gjykohet me mundësitë e reja.

Kështu që ju e dini, unë kam frikë, Këtu gjen në internet…

Përshëndetje Hans

pjesë
www.pdf24.org    Dërgo Neni tualëve PDF   
Faqet: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 38 39 40 Tjetër

Faqja tjeter »

Kjo faqe punëson Wavatars plugin nga Shamus Rinj.